Ako byť šťastný?

od | mar 7, 2018 | Články | 2 komentáre

Ako byť šťastný? Mnohí z nás, mladých ľudí si kladieme túto otázku..Odpoveď: Jednoducho, robme veci, ktoré nás robia šťastnými, nech to znie akokoľvek absurdne. Pre mnohých z nás, je odpoveďou na túto otázku: LÁSKA. Láska nás spraví šťastným. Hľadáme naše šťastie v iných. To je aj to, čomu sa chcem v tomto článku venovať.

Je viac, byť zamilovaný alebo byť šťastný?

Mnohí z nás si zamieňajú lásku so šťastím. Mnohí očakávame od partnera alebo od nového vzťahu, že nás vyvedie zo všednosti každodenného života. Zo začiatku vzťahu to tak možno je a bude. Každý vzťah je na začiatku úžasný, plný krásnych milujúcich chvíľ, kedy našu myseľ trápi len to, kedy s našou novou láskou znova budeme. Snažíme sa partnera presvedčiť, že my sme tí praví a lepší ako tí predtým… To je však, len dočasná náplasť pre myseľ. Po čase príde vytriezvenie z lásky a myseľ hľadá ďalšie rozptýlenie, to bude ten čas, kedy nám jednoducho láska stačiť nebude. Sme nervózni, nešťastní a frustrovaní. Môžeme mať toho najúžasnejšieho, najpríťažlivejšieho, najmilšieho partnera na svete, šťastným nás to nespraví.
Musíme žiť tak, aby sme boli šťastní a vyrovnaní sami sebou, bez zásahu od partnera. Nemôžeme očakávať, že nás partner vytrhne z rutiny nášho života. Nemôžeme lipnúť na pocite šťastia od vplyvu partnera. Stávame sa závislým na pocite. Prvotné zaláskovanie sa časom vytratí, ale závislosť na pocite ostáva. To je ten čas, kedy prestaneme byť k partnerovi milučkí ako medík a začneme vnímať aj tie veci, ktoré sme predtým nevideli. To vplyvom toho, že pocit nesplnil naše očakávania resp. jeho trvácnosť je prchavá. Týmto spôsobom neustále hľadáme pocit šťastia z externých vecí a točíme sa v kruhu. Nikto a nič okolo nás, nás nespraví plnohodnotne šťastnými.
Chcem tým povedať, že šťastným sa nestaneme, zamilovaním sa. Láska nenaplní našu existenciu šťastím po dobu 60 rokov. Skôr je o tom zvoliť si s kým chceme to šťastie zdieľať po celý život. Šťastie je energia, ktorá kráča s nami, keď robíme to po čom najviac túžime, keď si ideme za snom. Poslaním každého živého tvora je, byť šťastný…avšak každý z nás to poslanie má dosiahnuť inak. Šťastie nie je len pocit, taký aký poznáme.

Byť šťastný!

Šťastie je voľba, šťastie je cesta za osudom alebo proti nemu :).. Až, keď sa vydáme na cestu šťastia, môžeme zdieľať skutočné šťastie a nakaziť ním ostatných ľudí. Samozrejme rozhodnutie vydať sa na cestu šťastia sa nerodí ľahko, je za tým veľa úsilia, hľadania samého seba, mnoho krokov úplne mimo. Je za tým veľa bolesti, pocitov frustrácie, vyhorenia, beznádeje. Mnoho pocitov zúfalstva, kedy vlastne ani nevieme čo chceme a čo robíme. Máme pocit, že sme stratení sami v sebe. To je ale v poriadku, to je obdobie, kedy sa v nás ten umelý systémom vypestovaný hnoj a balast oddeľuje od toho skutočného a pravdivého. Čím dlhšie, ale strácame čas v práci, ktorú robiť nemusíme, ktorá nás nebaví, nenapĺňa, ubíja, tým viac sa ničíme a vzďaľujeme sa nádeji v naše sny. Tým viac v sebe zväčšujeme ten odpad, ktorý prevláda v našich hlavách a nasadzuje nám negatívnu optiku pohľadu na svet.
Pokiaľ si nepôjdeme za svojimi snami, život nás bude neustále skúšať, či to s tým mrhaním myslíme vážne.
Tento článok, ako byť šťastný, by som rád ukončil citátom, ktorý som raz niekde čítal, ale už si nepamätám jeho presné znenie, ale vystihuje presne to, čo som sa snažil povedať v článku. “Musíme sa zamestnať plnením vlastných snov, inak nás zamestná niekto iný, plnením tých jeho”.